×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 684

Borg2

طرح ساماندهی برج کبوتر خانه به عنوان میراث فرهنگی ورنامخواست در دستور کار قرار گرفت.

نشست مشترک مدیریت شهری ورنامخواست با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان

به گزارش روابط عمومی شهرداری ورنامخواست جلسه ای به منظور عملیاتی نمودن طرح ساماندهی برج کبوترخانه به عنوان میراث ملی و یکی از ظرفیت های گردشگری این شهر در دفتر شهردار ورنامخواست با حضور شهردار ، اعضای شورای اسلامی و رییس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان لنجان در محل شهرداری برگزار شد.

شهردار ورنامخواست مرمت برج کبوترخانه در ادوار گذشته را در نوع خود قابل تحسین دانست. وی به برنامه های مورد نظر شهرداری در این دوره برای چنین ظرفیتی اشاره کرد و گفت : قصد داشتیم زودتر از اینها طرح ساماندهی و ایجاد بسترهای گردشگری و تفریحی را در مجموعه مذکور انجام دهیم و این اثر باستانی ارزشمند را از این وضعیت نجات دهیم. لیکن در ابتدا در اجرای شبکه برق با کم لطفی روبرو شدیم و خوب می دانیم که تامین تاسیسات زیربنایی از ملزومات اجرای طرح های گردشگری می باشد.

خانم کرمی عضو شورای اسلامی شهر نیز با ابراز نگرانی در خصوص وضعیت فعلی برج ، ساماندهی و توجه ویژه به این اثر فرهنگی را از اولویت های مدیریت شهری دانست و عنوان کرد: برای حفظ میراث کهن این شهر باید تلاش ویژه صورت پذیرد.

تقی کاظمی رییس شورای اسلامی شهر در ادامه ضمن تاکید بر ظرفیت های موجود در این منطقه برای پرداختن به رویکردهای صنعت گردشگری گفت انتظار داریم سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی اصلی در حفظ و حراست از میراث ملی پیشگام و یار و مددکار شهرداری و شورا باشد تا به نتایج خوبی در این حوزه برسیم.

احمد فتحی رییس سازمان میراث فرهنگی شهرستان لنجان با اشاره به ماده 98 قانون برنامه ششم توسعه ، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری اعلام نمود وی بر تکمیل مراحل ثبت برج کبوترخانه به عنوان میراث ملی تاکید و این را گام اول برای طرح ساماندهی دانست.

تماس با ما

  • آدرس : استان اصفهان، شهرستان لنجان، شهر ورنامخواست، بلوار شهید شاهمرادی ،شهرداری ورنامخواست

  • کد پستی : 8473117393
  • تلفن : 32-52251030-031
  • نمابر : 52251031-031
  • شماره پیامک : 3000130014
  • تلگرام : varnamkhast@

آمار بازدید

امروزامروز54
دیروزدیروز69
هفته جاریهفته جاری191
ماه جاریماه جاری123
کل بازدیدکل بازدید61307

شعار سال