×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 684

مانور ترکیبی عملیات خروج اجسام سنگین و افراد از آب در شهر ورنامخواست با موفقیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ورنامخواست مانور ترکیبی عملیات خروج اجسام سنگین و افراد از آب در شهرداری ورنامخواست برگزار شد. این مانور با مشارکت نیروهای عملیاتی آتش نشانی شهرداری ورنامخواست و زرین شهر با هدف ایجاد آمادگی ، تست و ارزیابی سیستم های امداد و نجات و شناسایی نقاط قوت و ضعف طراحی و با ترکیبی از تخصص های غواصی و کوهستان برگزار شد. ضرورت برگزاری این مانور همجواری شهرستان لنجان با روخانه خروشان زاینده و وجود ماموریت های مختلف از این جنس می باشد.

در اجرای این مانور فرض بر این است که یک خودرو با یک نفر سرنشین(واقعی) در بخشی از رودخانه سقوط کرده که امکان استفاده از ماشین آلات سنگین مانند جرثقیل برای بالاآوردن آن نیست. پس از تماس با اولین ایستگاه امداد و نجات نیروها با سه تیم ارزیابی ، عملیات و پشتیبانی و با دو تخصص غواصی و کوهستان کار را در چهار مرحله انجام دادند. پس از ارزیابی همه جانبه حادثه در مرحله اول با لحاظ زمان طلایی نجات فرد غرق شده برای نجات مصدوم (سرنشین ) تلاش صورت گرفت. در مرحله بعد پس از نصب بالن، خودرو بر روی آب شناور شد. در ادامه و مرحله بعد عملیات لیفتینگ خودرو و پس از آن تراورز و انتقال آن به خشکی انجام شد.

مهندس شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ضمن تقدیر و تشکر از ابتکار عمل مجموعه شهرداری ورنامخواست در طراحی و اجرای این برنامه اظهار داشت : مانورها نزدیک به واقعیت هستند و به ما در ارزیابی سیستم های امداد و نجات کمک می کنند. مانورها به ما یاد می دهند که چه ضعف و خطاهایی داریم و در فعالیت های امدادی زمان تصمیم گیری و عملکرد خود را مدیریت کنیم.

علیرضا اطهری فر شهردار ورنامخواست : این مانور علاوه بر اینکه از لحاظ فنی و علمی بسیار سنگین است و برای اولین بار در این سطح برگزار می شود یک پیام و یک نقطه مثبتی داشت و آن هم انسجام ، همدلی و اتحاد مجموعه های امداد و نجات شهرستان لنجان و همچنین شهرستان مبارکه می باشد که خود نکته کلیدی مدیریت بحران است.

Monover10

Monover10

Manovr01

Manovr01

Manovr03

Manovr03

Manovr05

Manovr05

Manovr06

Manovr06

Manovr07

Manovr07

Manovr08

Manovr08

Manovr09

Manovr09

تماس با ما

  • آدرس : استان اصفهان، شهرستان لنجان، شهر ورنامخواست، بلوار شهید شاهمرادی ،شهرداری ورنامخواست

  • کد پستی : 8473117393
  • تلفن : 32-52251030-031
  • نمابر : 52251031-031
  • شماره پیامک : 3000130014
  • تلگرام : varnamkhast@

آمار بازدید

امروزامروز80
دیروزدیروز64
هفته جاریهفته جاری144
ماه جاریماه جاری788
کل بازدیدکل بازدید51126

شعار سال