×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 684

مهدی صفرخانلو فرماندار لنجان: مشکلات کهنه ورنامخواست حل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری همزمان با ایام ماه مبارک رمضان ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ورنامخواست طی نشستی ، میزبان فرماندار لنجان بودند.

در این نشست مسائل مبتلا به ورنامخواست در حضور فرماندار لنجان مطرح شد تا تدابیر لازم در سطح کلان شهرستان و استان در نظر گرفته شود.

علیرضا اطهری فر شهردار ورنامخواست با اشاره به قدمت شهر و معرفی مختصات جغرافیایی ، فرهنگی و سبقه دیرینه ورنامخواست ، مردم این شهر را متدین ، تلاشگر و انقلابی دانست که بخش قابل توجهی از آنها از طریق کشاورزی امرار معاش می نمایند.

وی گفت : ما در حال حاضر از طرفی درگیر مسایل جاری شهرداری هستیم و از سوی دیگر مسایل و مشکلات مربوط به گذشته وقت و انرژی ما را به خود اختصاص داده است. علیرضا اطهری فر با اشاره باینکه شهرداری ورنامخواست تنها شهرداری است که در پرداحت حقوق و مزایای پرسنل در شهرستان به روز می باشد، از بدهی چند میلیارد تومانی شهرداری صحبت کرد که مربوط به سال های 1392 تا کنون می باشدو با تکیه بر تلاش های مجموعه شهرداری برای پرداخت آن اظهار امیدواری نمود.

اطهری فر در ادامه افزود: از نظر بنده شهرداری ها هیچ مشکلی ندارند لیکن تنها مشکل آنها به نوعی رها شدگی است چرا که کسی در مقابل تامین و تحقق حق و حقوق مصرح و قطعی شهرداری ها دفاعی نمی کند درصورتی که امروزه بار زیادی از مسایل شهری به دوش شهرداری هاست.

سکان دارمدیریت شهری ورنامخواست از تعامل خوب مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر ورنامخواست نیز سخن گفت. وی گفت: انصافا اعضای شورا به دور از هرگونه اختلاف و حاشیه ای تمام قامت برای خدمت به مردم در میدان هستند و این موضوع برای بنده با تجربیاتی که دارم بسیار ملموس می باشد .

شهردار ورنامخواست عنوان کرد: در شهرستان هم با حضور فرماندار جدید رایحه های خوبی به مشام می رسد. تلاش شبانه روزی حضرتعالی بر ما پوشیده نیست و امیدواریم که حاصل این تلاش رفع مشکلات دیرینه این شهرستان باشد.گرچه بنده اعتقاد دارم که قرار نیست ما کوهی از مشکلات را حل کنیم چرا که با این دیدگاه حل شدنی نیست اگر ما در یک بازه زمانی مشخص با لحاظ اولویت بندی ، وقت و انرژی خود را صرف رفع تعدادی از معضلات نماییم حتما پیروز خواهیم بود.

اطهری فر شهردار ورنامخواست ادامه داد: شهر ورنامخواست مشکلات زیادی دارد لیکن بنده به تعداد معدودی در این جلسه بسنده می کنم. زمین های تحت تصرف صنایع دفاع مشکل جدی بوده که این شهر را با چالش های زیادی روبرو ساخته است عملکرد مجموعه هایی از قبیل مدیریت شهری ورنامخواست ، مسئولین شهرستان و استان و نماینده شهرستان در سایه خرد ،کار علمی و کارشناسانه کار را به جاهای خوبی سوق داده است. دیگر مشکل دیرینه این شهر که بسیار هم برجسته می باشد مشکل موقوفه ورنامخواست است که راهی تا حل این مشکل هم باقی نمانده و با توکل به خدا و تکیه بر تلاش جمعی مجموعه های مرتبط امید واسق داریم که این اتفاق بزرگ هم رخ بدهد و حل این دو مشکل اساسی جهش بزرگی در طول تاریخ مدیریت این شهر خواهد بود.

شهردار ورنامخواست از ساماندهی مدیریت شهری در طول تصدی خود این چنین گفت: کوتاه کردن دیوار بی اعتمادی بین مردم و مجموعه مدیریت شهری از اهداف و تلاش های بنده و همکاران در شورای اسلامی شهر و شهرداری بوده است که به شکر خدا با تلاش و جلب اعتماد مردم تا حد چشمگیری موفق بوده ایم. کشف راه های درآمدی بالقوه و بالفعل کردن آنها نیز تاثیر خوبی در روند کار داشته است. برای مثال در حوزه جذب سرمایه گذار در این شهرداری اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. دو مجموعه خدماتی رفاهی بین راهی و پارک بازیهای آبی از پروژه های مشارکتی این شهرداری است که با استقبال خوبی روبرو شده است.

طاهره کرمی رییس شورای اسلامی شهر ورنامخواست : حضور فرماندار را برای اولین بار در شهر ورنامخواست به فال نیک گرفت و اظهار نمود: یقینا فرماندار لنجان بر کلیه مسایل و مشکلات جای جای این شهرستان بخصوص ورنامخواست اشرافیت کامل دارد. انتظار داریم نگاه ویژه ای به این شهر داشته باشید چرا که می توان آن را در ابعاد گوناگون در شهرستان متمایز نمود. موقعیت جغرافیایی ورنامخواست در شهرستان و استان قابل توجه می باشد. اما متاسفانه در طول سال های گذشته ما همواره شاهد بی توجهی مسئولین به این شهر بوده ایم که امیدواریم این روند با حضور فرماندار جدید تغییر کند.

رییس شورای اسلامی شهر ورنامخواست نیز به تعدادی از مشکلات اشاره کرد: وی تاثیرات وجود پساب صنایع در نزدیک ترین محل زندگی مردم ورنامخواست را یک مشکل جدی دانست. اصلاح حریم شهر ورنامخواست از سمت شهر سده لنجان از دیگر خواسته هایی بود که توسط رییس شورا مطرح شد.

کرمی عنوان کرد: با توجه به توافقات صورت گرفته صنایع دفاع میزان قابل توجهی از اراضی آزاد خواهد شد که در جای خود پتانسیل خوبی می باشد. انتظار داریم فرماندار محترم بصورت ویژه در بهره برداری بهینه این اراضی حمایت نمایند. موضوع انتقال مراکز فروش دام زنده، الحاق روستای اشیان، مشکل آب شرب نیز از دیگر مواردی بود مطرح شد .

در ادامه دیگر اعضای شورا نیز به بیان دیدگاه های خود پرداختند :

حسین خاشعی عضو شورا : ورنامخواست یکی از قدیمی ترین شهرهاست که اگر بگوییم قلب لنجان است مبالغه نخواهد بود.

فرهاد شیری نائب رییس شورا: با قوای جوانی ، انرژی و تعهدی که از فرماندار سراغ گرفته ایم به رفع مشکلات دیرینه شهرستان و شهر ورنامخواست امیدوار هستیم .

حسین فرهمند: آنچه مشخص است در نگاه کلان در شهرستان هیچ نگاه جدی و اقدام جهادی برای رفع مشکلات ورنامخواست صورت نگرفته است. در این شهر همه مسائل متوجه تنها دستگاهی به نام شهرداری خواهد بود.در موضوع انتقال مراکز فروش دام زنده شهرداری تنها بوده است و این بحث رفع مشکل را به تاخیر انداخته چرا که حل برخی مشکلات حضور و حمایت دستگاه های دیگر را نیز می طلبد. برخی از شهروندان ما صرفا از راه کشاورزی امرار معاش می نمایند و در وضعیت فعلی باید برای آنها فکری کرد.

تقی کاظمی عضو شورا : از فرماندار محترم انتظار داریم در حل مشکلات حمایت و راهنمایی های لازم را در اختیار این مجموعه قرار دهد.

مهدی صفرخانلو فرماندار لنجان تمام مشکلات را حل شدنی دانست چرا که همه می خواهند تا حل شود البته مشروط به اینکه زمان کافی صرف و همت جهادی به کار گمارده شود و فقط در حد حرف نباشد.

فرماندار علت پیچیدگی این مشکلات را کهنگی و قدمت آنها دانست. وی گفت: مشکلات اگر در زمان مناسب و در اسرع وقت با پیگیری و همت رفع نشود پیچیده تر خواهند شد. بنده با تمام قوا به این شهرستان آمده ام و نخواهم گذاشت مشکلات و مسایل گذشته تداوم پیدا کند. تقریبا به تمام مسایل اشرافیت دارم. موضوعات زیادی را همراه با نماینده تلاشگر شهرستان پیگیر بوده ایم.

صفرخانلو افزود: هدف من از برگزاری این جلسات در شهرهای مختلف رفع مشکلات دیرینه این شهرستان در کوتاه ترین زمان ممکن است. در خصوص حریم دو شهر سده لنجان و ورنامخواست موضوع را پیگیر هستم و ان شالله با برگزاری جلسات مشترکی بین دو مجموعه رفع خواهد شد.

فرماندار لنجان در ادامه افزود: موضوع مراکز فروش دام زنده را مطالعه و بررسی کرده ام. بر اساس گزارش واصله این موضوع هم بزودی حل خواهد شد و انتقال این مراکز عملیاتی می شود. انتقال فنس های صنایع دفاع نیز مواردی بود که فرماندار به آن اشاره نمود.

صفرخانلو عنوان کرد: نقاط حادثه خیز شهرستان احصا شده است که یکی از آنها محورشهید صیاد شیرازی است آماده ایم تا همراه با شهردار با حضور در سازمان های مربوطه این مشکل را برطرف نماییم.بحث موقوفه ورنامخواست را هم در سطح کلان پیگیری خواهیم کرد تا خیلی زود به نتیجه نهایی دست پیدا کنیم.

وی اکیدا به موضوع ایجاد درآمدهای پایدار در شهرداری ها اشاره کرد و گفت باید ایجاد درآمدهای پایدار در شهرداری جدی گرفته شود و این اتفاق رخ دهد.

فرماندار لنجان در خصوص اقدامات ویژه ای که در بحث کشت جایگزین صورت گرفته نیز سخن گفت. وی عنوان کرد: سال هاست حرف از کشت جایگزین شده اما عملا اتفاقی نیافتاده است. ما با جلب همکاری کارشناسان مجرب بدوا به بررسی ویژه این موضوع پرداختیم و به نتایج خوبی رسیده ایم که به زودی عملیاتی خواهد شد و می طلبد که در این زمینه با حمایت و فرهنگ سازی مناسب کشاورزان را ترغیب نماییم تا برای نجات خود از کم آبی کشت مورد نظر را جایگزین کشت برنج نمایند.

فرماندار لنجان در پایان این نشست اظهار امیدواری نمود که در یکی دو جلسه آینده شاهد حل مشکلات خواهیم بود و در باب مسائل جدید گفتگو خواهیم کرد.

پس از این جلسه مجموعه حاضر باتفاق فرماندار با بازدید میدانی از نقاط مختلف شهر ورنامخواست پرداختند.

جلسه مشترک با فرماندار1

جلسه مشترک با فرماندار1

جلسه مشترک با فرماندار2

جلسه مشترک با فرماندار2

جلسه مشترک با فرماندار 3

جلسه مشترک با فرماندار 3

جلسه مشترک فرماندار4

جلسه مشترک فرماندار4

جلسه مشترک با فرماندار5

جلسه مشترک با فرماندار5

 

 

 
 

تماس با ما

  • آدرس : استان اصفهان، شهرستان لنجان، شهر ورنامخواست، بلوار شهید شاهمرادی ،شهرداری ورنامخواست

  • کد پستی : 8473117393
  • تلفن : 32-52251030-031
  • نمابر : 52251031-031
  • شماره پیامک : 3000130014
  • تلگرام : varnamkhast@

آمار بازدید

امروزامروز73
دیروزدیروز64
هفته جاریهفته جاری137
ماه جاریماه جاری781
کل بازدیدکل بازدید51119

شعار سال